Ziemassvētku rotājumi, no kuriem vajadzētu atteikties, ja mājās ir suns

Straujiem soļiem tuvojas gada skaistākie svētki Ziemassvētki. Zvaniņu šķindēšana, svecīšu siltums, vizulīšu mirdzums, tas viss padara svētkus daudz krāšņākus. Katrs rotājums padara svētkus īpašākus credit rapid, taču, vienlaikus padomā, vai tie nav bīstami tavas mājas mīlulim. No rotājumiem pilnībā nevajadzētu atteikties (nekādā gadījumā!), ir tikai jāpievērš uzmanība, kur tos novietot, lai dzīvnieks netiktu tiem klāt un nedaudz jāsamazina to skaits.

Ziemassvētku eglīte
Jūs domāsiet, kas ir svētki bez eglītes? Tā arī ir, – neviens neaizliedz mājās nest eglīti. Un šajos svētkos tā ir vēlama un pa nepieciešama dekorācija. Taču jāatceras, ja mājās ir suns, tas var spēlējoties lekt un nogāzt eglīti. Spēlējoties ar eglīšu rotājumiem, tie var saplīst un nodarīt kaitējumu. Rūpīgi apsveriet, kādus rotājumus liksiet eglītē, ja gadījumā tā apgāžas, nebūtu liels posts. Pastāv patiešām ļoti iespējamība, ka eglīte tiks nogāzta!

Mākslīgais sniegs
Sniega imitēšana uz egles zariem ir bīstama dzīvnieka gremošanas orgāniem. Tie ir ķīmiski un toksiski, kas var izraisīt saindēšanos, vemšanu un ēstgribas zudumu. Ziemassvētku eglīšu zari jau tāpat izskatās jautri un interesanti, lai suns ar tiem spēlētos un košļātu, tāpēc nepūt uz tiem vēl papildus mākslīgu sniegu. Noteikti izdomā kādu mazāk kaitīgu metodi, kā dekorēt eglīti. Vari appūst egles zaru un nolikt vāzē uz kamīna vai galda. Skaisti izskatās appūsts logs, kā arī tas nenodarīs kaitējumu tavam sunim.

Ķīmiskās vielas eglīšu ūdenī
Daudzas firmas, kas pārdod Ziemassvētku eglītes, piedāvā lielisku produktu, kas saglabā koku zaļu un nenokaltušu ilgāku periodu. Protams, šis produkts sastāv no veselas buķetes ķimikālijām, kas kaitēs dzīvniekam, ja to iedzers. Vislabākais ir neizmantot vispār šādus produktus, bet, ja izmantojat, tad pārklāt spaini, kurā ir ūdens ar segu vai ko tamlīdzīgu.

Ēdami rotājumi
Vecāki var justies lepni par bērnu pašdarinātiem ornamentiem no piparkūkām (credit doar cu buletinul), makaroniem un saldumiem. Bet, ja sakarināsiet visus šos ēdamos rotājumus eglītē, varat būt drošs, ka drīz vien tie tiks apēsti. Sunim ir jābūt sabalansētai pārtikai, tāpēc ir bīstami apēst daudz saldumus, jo tas var paaugstināt cukura līmeni asinīs. Sarkanbalto karameļu spieķīšu izmantošana eglītes dekoros var būt kaitīga, jo tās sastāvdaļas var būt indīgas sunim. Vislabākais veids, kā izvairīties no šādiem negadījumiem, ir turēt skaistos rotājumus suņiem nepieejamā vietā.

Degošas sveces
Tas ir pašsaprotami, ka nevajadzētu apvienot atklātu liesmu un aktīvu mājdzīvnieku. Suns var ne tikai apgāzt eglīti ar aizdegtām svecēm, bet uzmest arī sev virsū. Vislabāk izmantot elektroniskās sveces, vai tādas, kas darbojas uz baterijām. Sveces var turēt drošās vietās, piemēram uz galda. Arī tad, ja svece nav iedegta, tā var viegli vien nokļūt suņa zobos un viņš var sākt to grauzt. Sveces satur daudz ķīmiskas vielas, it sevišķi aromātiskās. Dzīvnieks var saindēties un svētku laikā būs jāmeklē ārsta palīdzība.

Svētku ēdiens un dzēriens
Ziemassvētkus mēs zinām kā laiku, kad galdā tiek celti deviņi ēdien. Protams, visos labumos gribas padalīties arī ar savu suni, jo viņam taču arī gribās kādu svētku noskaņu. Saimniekam ir jāzina lietas, kuras noteikti nedrīkstētu pasniegt sunim no svētku galda. Šokolāde – pats bīstamākais gardums, kas suņiem var būt toksisks. Šokolādes monētiņas un eglīšu rotājumi ir īpaši bīstami, jo suns var apēst arī papīrīti. Alkohols ir dzēriens, ko sunim un nevienam dzīvniekam nekad nevajadzētu dot. Dzīvnieku organisms ir kā mazam bērnam, un viņiem taču mēs nedodam grādīgus dzērienus.