Ziemas aktivitātes suņiem

Aukstas un īsas dienas padara mūs ziemā mazliet slinkākus. Tā tas notiek arī ar mūsu mājdzīvniekiem. Tomēr suņiem īpaši svarīgi ir palikt aktīviem, lai arī kādi laika apstākļi valdītu aiz loga. Sunim ir vajadzīgas biežas aktivitātes, lai uzturētu optimālu veselību. Šeit būs daži padomi, kas palīdzēs saimniekiem suni uzturēt aktīvā dzīvesveidā.

Lielākā daļa suņu priecāsies par pastaigu arī lielā salā. Tas, par ko būtu jāuztraucas saimniekiem būtu nevis par aukstumu, bet gan par ietvēm. Nereti ietvju tīrīšanai tiek kaisīts sāls vai citas ķīmiskas vielas, lai novērstu ledus veidošanos. Tas var būt kaitīgi suņa ķepām, tāpēc izmantojiet speciālus zābaciņus, lai novērstu iekaisuma veidošanos. Ja sunim ir īss apspalvojums, iegādājies speciālus mētelīšus.

Dodaties kopā slēpot
Ja tev patīk slēpot un sunim patīk skriet, tad kopīga slēpošana var būt lieliska ziemas aktivitāte jums abiem. Veic nelielu distanču slēpošanu un suni turi pavadā sev pa priekšu. Tas var likties sarežģīti, taču suns ir gudrs dzīvnieks, un viņš āri apgūs vadītāja prasmes, laicīgi nogriežoties, kad pavilksi pavadiņu nedaudz uz sāniem.

Aktivitātes dažādos laika intervālos
Tu vari savu ikdienas rutīnas pastaigu pārvērst interesantākā piedzīvojumā. Dažādas aktivitātes pastaigas laikā, veicinās vielmaiņu. Veic šādas un citas aktivitātes: vienu minūti veic lēnu gājienu, 20 sekundes lēkā, vienu minūti ej, 20 sekundes skrien uz vienu pusi, 20 atpakaļ, 20 sekundes skrien atpakaļgaitā. Ievies kādu rituālu un atkārto to vairākas reizes pēc kārtas. Ar šādu 20 minūšu treniņu pietiks jums abiem, lai būtu iztērējuši pietiekami daudz enerģijas.

Bēgšana un ķeršana
Domāju, ka saprotat, ko tas nozīmē. Ļauj sunim sevi ķert kādu gabalu, tad strauji apgriezies otrādi un sāc tramdīt viņu. Suns izbaudīs pat kupenas, kurām būs jāskrien cauri, lai noķertu tevi.

Spēles ar rotaļlietām
Tāpat, kā tu to dari vasarā, rotaļas var atkārtot arī ziemā. Sunim var mest un likt skriet pakaļ viņa mīļākai rotaļlietai. Viņš šo spēli izbaudīs jebkurā laikā, jo galvenais ir lielas platības, kur izskrieties. Suns nejutīs aukstumu, jo būs noskrējies un aktīvs.

Veic aktīvus vingrinājumus iekštelpās
Iespējams, ka tavs suns nav no tiem, kas ar baudu pavada lauku aukstā ziemas pastaigā. Tas ir pavisam normāli. Tāpēc vari ļaut vaļu savai fantāzijai un izbūvēt sunim īpašu uzdevumu trasi, kur viņš var veikt nepieciešamās aktivitātes. Piemēram, apgāz krēslus, veidojot dažādus šķēršļus. Tas ir jautri, fiziski aktīvi un, kas sunim vislabāk patiks – nekāds aukstums. Pārliecinies, ka šķēršļi ir stabili, lai tie nekaitētu dzīvniekam. Ja tev mājās ir skrejceļa trenažieris, tad lēnā režīmā uz tā vari uztrenēt arī savu suni. Nedaudz apmācības, un suns veiks ikdienas aktivitātes, esot telpās.

Trepes
Vienkāršs, bet iedarbīgs veids, kā veicināt suni būt aktīvam. Liec savam sunim uzkāpt pa trepēm turp un atpakaļ. Izpildi aktivitātes kopā ar suni, tad viņš daudz patīkamāk skries pa pakāpieniem. Uzslavē suni par katru reizi, kad viņš ir pievarējis trepes, kas sniegs sunim papildus gandarījumu.

Suņu joga
Angliski šo nodarbi sauc “Doga”, kas ir tāda pati joga, tikai suņiem. Tas ir brīnišķīgs veids, kā atpūsties un izstiept savus muskuļus kopā ar ar saimnieku. Praktizējot suņu jogu, tā noņem stresu un būsiet ļoti cieši saistīti ar savu dzīvnieku. Sunim ir jābūt apmācītam un jāklausa pavēles, pretējā gadījumā treniņš nebūs veiksmīgs.