Suņiem draudzīgas vietas Rīgā

Mūsu četrkājainais draugs ir dzīves kompanjons, taču ne visās iestādēs mēs varam brīvi ieiet kopā ar suņiem. Ir vietas, kur labi audzināti suņi var pievienoties saviem saimniekiem, piemēram veikalos vai viesnīcās. Apskatīsim, kādu sfēru iestādes atļauj Rīgā saimniekam ievest savu mīluli.

Zooveikali
It kā pēc nosaukuma un preču klāsta varētu secināt, ka dzīvnieki šeit tiek mīļi gaidīti, taču tā viss nav. Reti kurā zooveikalā drīkst ienākt kopā ar savu suni. Varbūt tas ir tāpēc, ka, suns var palikt šķietami nervozs un nevaldāms, ieraugot visas krāsainās spēļu mantiņas, vai sajūtot lielo gardumu klāstu. Veikalu tīkls “Dinozoo” devis atļauju savos tirdzniecību centru veikalos saimniekiem ievest suņus.

Restorāni, kafejnīcas, konditorejas
Ja esi pārliecināts, ka tavs suns nepaliks agresīvs vai nedīdīsies pie galda, tad viņu drīkst vest līdzi pusdienās. Ja pastaigas laikā tev sagribas kādu kūciņu, tad dažas konditorejas atļauj ievest savu pastaigu kompanjonu. Ņemot vērā, ka restorānus un kafejnīcas apmeklē dažādi cilvēki, ja kādam būs iebildumi, alerģijas dēļ vai kādu citu iemeslu vadīti, tie var palūgt suni vest ārā no publiskās ēdināšanas telpas. Dažiem tas liekas nehigiēniski vai neētiski, ēst, kad suns skatās tavā šķīvī. Kafejnīcas, kas ir draudzīgas pret suņiem, uz durvīm uzlīmē uzlīmi, kas liecina, ka saimnieks droši var ieiet ar savu suni. Turklāt, pārējiem apmeklētājiem, kas dodas uz šo iestādi, ir jābūt gataviem par dzīvnieku klātbūtni. Labā laikā saimnieki ar suņiem sēž pie āra galdiņiem, taču sliktos laikapstākļos labprāt arī sildās iekštelpās.

Grāmatnīcas
Liekas, ka suns jau neko ļaunu nevar nodarīt grāmatnīcā, taču Rīgā tikai dažas no šādām iestādēm atļauj ievest suņus. Apskatot suņiem draudzīgo grāmatnīcu skaitu Rīgā, var secināt, ka pati draudzīgākā ir Zvaigznes grāmatnīca. Kamēr vien tas netraucē pārējiem grāmatnīcu apmeklētājiem, tu droši vari ar savu suni pastaigāties un izpētīt grāmatu klāstu. Sunim, kā jau visās publiskās iestādēs, obligāti ir jābūt pie pavadas, tas ir vienīgais noteikums.

Viesnīcas
Rīgā daudzas ir augstas klases viesnīcas un higiēnisko apsvērumu dēļ netiek ielaisti suņi. No Rīgas apskatītajām viesnīcām, kā pārsteigums, tikai vienā drīkst nakšņot kopā ar savu mājdzīvnieku. Tā ir Dodo Hotel. Suņiem pašiem, fizisko aktivitāšu dēļ, piemērotāki ir kempingi, kur tie var arī izskrieties, tāpēc tūristiem, kas ceļo ar suņiem, vienmēr labāk tiek ieteikti tuvākie kempingi. Taču, ja ceļa mērķis ir pilsēta, un, tuvumā nekur nav kempingi, tad jāmeklē kāda viesnīca. Laikam ejot, viesnīcām vajadzētu vairāk piedomāt par savu klientu vēlmēm un nodrošināt vēl citās vietās iespēju nakšņot ar suņiem.

Skaistumkopšana
Par vietām, kur frizē suņus šoreiz nav runa, jo ir, saprotams, tur visiem mīluļiem ir atļauta ieeja. Bet ir arī tādi skaistumkopšanas saloni, kas atļauj savās telpās uzturēties sunim, kamēr viņa saimnieks veic brīnišķīgas pārmaiņas savos matos. Šogad veiktajā aptaujā var secināt, ka Rīgā šobrīd ir četri skaistumkopšanas saloni, kuros drīkst ievest savus suņus: “Amorete”, “ESTRA”, “Matu meistari” un “Arte Studio”. Saimniekiem jābūt cieši pārliecinātiem par saviem suņiem un to raksturu, jo sunim būs pacietīgi jāsēž un jāgaida vismaz stunda. Tas nav tāpat kā iepirkšanās laikā atstāt suni gaidot pie durvīm, jo tās augstākais ir 20 minūtes. Frizētavā šis process notiek ilgāk, tāpēc sunim ir jābūt pacietīgam un mierīgam.

Veikali
Dažāda veida veikali atļauj savās telpās ienāk suņiem, jo, visbiežāk, apmeklējuma laiks neieilgs līdz stundai. Šādi veikali ir, piemēram, ziedu veikali, fotostudijas, interjera dizaina saloni, optikas saloni, kā arī četri Rīgas Depo veikali.