Suņi un kempingi

Arvien vairāk un vairāk cilvēkiem un viņu labākajiem draugiem nepieciešamas aktivitātes. Pēdējo desmit gadu laikā, daudz mājdzīvnieku konstatētas svara izmaiņas, kas palielinās dēļ fizisko aktivitāšu trūkuma. Aptaukošanās var novest pie lielām veselības problēmām, tāpēc, lai ar tām nesaskartos, jānodrošina sunim pietiekamas ikdienas nodarbes. Viens no drošākajiem un pārbaudītākajiem veidiem, kā var nodrošināt pienācīgas aktivitātes vedot viņus ārpus mājas.

Tūrisma izbraucieni un pārgājieni ir lieliska iespēja, ko pavadīt kopā arī ar savu suni, nodrošinot viņam svaigu gaisu un aktivitātes. Pat, ja brauciens ir vairāk vērsts uz atpūtu un izklaidi, mājdzīvnieks var piedalīties tajās. Jūs varat izlemt doties pārgājienā pa mežu, vai pavadīt vakarus kempingos, pastaigājot pa tuvākām teritorijām. Ja kempingā ir plaši zāles laukumi, to var izmantot draiskām frīsbija spēlēm un mētāt lidojošo šķīvīti, bet tuvumā esošajā ezerā var doties atsvaidzinošās peldēs.

Lietas, kuras jāapsver, pirms dodies ar suni uz kempingu

Pirms tu pieņem lēmumu par to, vai ņemt suni līdz uz kempingu, ļoti svarīgi ir saprast, vai viņam pašam šī pieredze būs pozitīva. Atšķirībā no tautas ticējumiem, ne visi suņi izbauda kempingus un ne visi ir piemēroti šādām aktivitātēm. Ir dažādi faktori, kas nosaka, vai suns ir piemērots kandidāts, ar ko doties kopā kempingā. Lielākā daļa šo faktoru skar emocionālo pārslodzi un vispārējo veselību, kā arī suņa labklājību.

Tātad, šeit ir īss saraksts, ko var sev uzdot, pirms izvēlies ņemt suni uz kempingu:

  • Vai suns ir skaļš?
  • Vai suns apjūk, kontaktā ar citiem dzīvniekiem?
  • Vai suns ir viegli satracināms?
  • Vai sunim ir kādas veselības problēmas?
  • Vai sunim nav tendence aizbēgt?

Neatkarīgi no tā, vai suni spēj viegli satracināt citi dzīvnieki un dzīvnieki, vai arī viņš ir mierīgs un slinks – obligāti ir jābūt suņa pavadiņai. Ja suns pat baidās no svešiniekiem, pārāk daudz cilvēku apkārt tavai kempinga mājiņai var izraisīt nevēlamas situācijas un, aizsargājoties, sākt riet uz visiem garām gājējiem. Neatkarīgi no suņa auguma izmēra un uzvedības tendencēm, ir daudz gadījumi, kad sunim būtu nepieciešama kaut minimāla apmācība, lai viņš klausa savu saimnieku.

Padomi, kā efektīvi sagatavot suni braucienam

Ja esi nolēmis, ka suns būs laba kompānija brīvdienām kempingā, ir pienācīgi jāsagatavojas. Sunim jānodrošina patīkams brauciens ar transportu, kā arī ērta dzīvošana.

Pirms došanās uz kempingu vislabāk ir vēl reizi apmeklēt savu veterinārārstu. Ārsts noteiks suņa fizisko un uzvedības stāvokli, ko varbūt pats ar aci nespēj diagnosticēt. Ārsts var ņemt vērā daudzus faktorus, lai sniegtu ieskaitu par to, vai sunim šis piedzīvojams būtu labvēlīgs: slimības, vecums, medikamenti un vispārējais veselības stāvoklis. Ja suns ir saslimis vai ir pārāk vecs, iespējams, labāk nodoties cita veida fiziskām aktivitātēm.

Ļauj sunim pierast pie sabiedrības. Dodaties pastaigā uz parku, kur ir daudz cilvēki un apskaties viņa reakciju. Aizved iesākumā uz kādu mazu pārgājienu, un apskaties, kā viņš reaģē uz jauniem cilvēkiem un savvaļas dzīvniekiem. Vai katra lapu čaboņa liek sunim satraukties.

Ne visiem suņiem patīk atrasties pavadā, taču kempingā tas būtu tikai nepieciešams gan suņa, gan apkārtējo cilvēku labklājībai. Nepieciešama neliela prakse, lai suns pierastu staigāt ciešā pavadā. Jo agrākā bērnībā tu uzsāksi apmācības ar staigāšanu pavadā, jo ātrāk viņš būs pieradis un tas neradīs nekādas problēmas.