Suņa veselība

Veidi kā uzlabot finanses

Neatkarīgi no tā, ka deputāti vienmēr sola augu paaugstinājumu un dažādus citus bonusus, ne vienmēr tas piepildās un daudz kas ir atkarīgs no paša cilvēka. Ir dažādi veidi kā var uzlabot finansiālo situāciju arī saviem spēkiem.

Izmantojiet darba devēja priekšrocības.

Ja jūs nepiedalāties darba devēja piedāvātajā priekšrocībā ieguldot pensiju kontā, apsveriet iespēju to novērst. Šāda priekšrocībā ir gluži kā pavērst acis uz brīvu naudu.

Pārbaudiet Wi-Fi un kabeļtelevīzijas rēķinus

Daži uzņēmumi no jums iekasēs maksu par rūteri, modemu u.c., kas varētu būt aptuveni 8 eiro mēnesī. Izpētīt uzņēmuma tīmekļa vietni, lai noteiktu, kuri rūteri vai modemi ir apstiprināti un pēc tam nopērciet savu. Ir iespējams iegādāties lietotu pat Amazon par 5 eiro.

Palieliniet savus pensijas ietaupījumus

Pierakstieties savā pensijas kontā un palieliniet tam piešķirto procentuālo daļu par 1 vai 2 procentiem. Tas dos jums iespēju tik tuvāk jūsu pensijas mērķiem, un jūs nejutīsiet atšķirību algas ziņā Topp utan uc.

Padariet jūsu dzīvesvietu izturību pret laika apstākļiem

Sazinieties ar specializētu aģentūru un noskaidrojiet, vai jūs varat saņemt bezmaksas palīdzību mājās, piemēram, izolāciju, kas var ietaupīt vairākus desmitus eiro ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinos.

Automatizējiet kredītkartes maksājumus

Pierakstieties savā kredītkartes kontā un veiciet maksājumus automātiski. Vienmēr vislabāk ir atmaksāt visu bilanci katru mēnesi, ja jūs varat to atļauties, tāpēc jums nebūs jāmaksā procenti.

Sekojiet saviem parādu atmaksas mērķiem

Dodieties uz savu studentu aizdevumu, hipotēku vai kredītkaršu kontu un pievienojiet dažus eiro vai vairāk sava automātiskās atmaksas summai. Jūs būsiet pārsteigts, cik ātri šie papildu maksājumi palīdzēs samazināt jūsu parādu un procentus par kuriem jūs maksājat.

Palieliniet iemaksas savā veselības krājkontā

Palieliniet medicīnisko izdevumu ietaupījumus, palielinot iemaksas jūsu veselības krājkontā. Ieguldījumi tajā ir atskaitāmi no nodokļiem, un, tiklīdz konti nosaka noteiktu slieksni, tos var ieguldīt kopfondos ilgtermiņa izaugsmei.

Atslēdziet mājas tālruni

Kas mūsdienās lieto mājas telefonu? Atslēdziet savu mājas tālruni, lai samazinātu tālruņa rēķinu un pieturētos pie sava mobilā tālruņa.

Pārdomājiet par sporta zāli

Vai jūs atsakāties atcelt to pārāk augsto cenu par sporta zāli, kuru jūs nekad neizmantojat vai izmantojat tikai pāris reizes mēnesī? Apsveriet veidus, kā katru mēnesi saglabāt formu, nemaksājot šo lielo cenu.

Uzstādiet finanšu mērķi

Neatkarīgi no tā, vai tas ir sava nākamā atvaļinājuma finansēšanai vai lai apmaksātu studentu kredītus, precīzi norādiet naudas mērķi, kas motivē jūs ietaupīt un samazināt izdevumus (lantop.se).

Nevar apgalvot, ka katrs no šiem veidiem kā uzlabot finansiālo situāciju palīdzēs, tomēr tas var palīdzēt pārdomāt dažādus dzīves aspektus sākot no kabeļtelevīzijas un beidzot ar mājvietas ergonomiskumu. Katram ir iespēja atrast to, kas ir pārāk daudz vai netiek izmantots pēc pilna potenciāla. Liela nozīme ir tam, kas tiek darīts ar naudu, kas katru mēnesi tiek saņemta uz kartes. Katrs var ietekmēt tās izmantošanu un uzturēšanu pēc iespējas izdevīgāk. Daudziem ir tikai viens norēķinu konts, taču Amerikā un daudzās citās valstīs cilvēkiem ir vairāki konti, lai finansiālos līdzekļus turētu atsevišķi. Tas nemaz nemaksā dārgi, ja tiek atrasti paši labākie risinājumi. Ir iespējams atvērt dažādus kontus pie vienas bankas un līdz ar to katrs būs apmierināts ar to, ka viss ir pārskatāmāks un tiek kontrolēta vēlme izmantot konkrētus finansiālos līdzekļus. Ar laiku katram pieņemt pariezos lēmumus par finansiālo situāciju kļūst vieglāk.

Sīkie izdevumi, kas bojā finansiālo situāciju

Kad runa ir par naudas taupīšanu, cilvēki parasti fokusējas uz lielām lietām. Viņi mēģina ietaupīt naudu uz tādām izdevumu kategorijām kā komunālie maksājumi, pārtika, apģērbs un mājsaimniecības preces. Tajā pašā laikā dažādiem sīkiem izdevumiem netiek pievērsta nekāda uzmanība, jo pastāv uzskats, ka tas tāpat neko nemainīs (sitio web mexicano). Ietaupīti pāris centi vai eiro, neko daudz tiešām nedos un kopējā budžetā robu neveidos, tomēr ļoti bieži šie sīkie izdevumi kopā ne tuvu nesastāda vien pāris eiro. Apskatīsim piemērus, kā daži, it kā nekaitīgi, sīki tēriņi var nodarīt lielu ļaunumu finansiālajai situācijai.

Uzkodas un našķi

Tipiskākie sīkie tēriņi ir dažādas uzkodas un našķi, ko iegādājamiem. To dara gandrīz visi. Piemēram, ļoti daudzi cilvēki ir pieraduši pirms darba nopirkt kafiju līdzņemšanai kioskā, degvielas uzpildes stacijā vai veikalā. Kafija maksā vismaz 1 eiro. Ja pērkat to katru darba dienu, par kafiju jau vien iztērējat vismaz 20 eiro mēnesī. Nereti kafijai klāt tiek nopirkta arī kāda bulciņa, kas maksā ap 50 centiem, tātad tie ir vēl 10 eiro mēnesī klāt. Noteikti, ka arī dodoties uz veikalu pie kases mēdzat paņemt kādu šokolādes batoniņu vai košļeni. Arī tie ir pāris desmiti centi, kas mēnesī pārvēršas vismaz par dažiem eiro. Ja tā parēķinām, tad atsakoties no tā visa jau varētu ietaupīt vairākus desmitus eiro mēnesī, kas noteikti ir vairāk, nekā iespējams ietaupīt, piemēram, par komunālajiem maksājumiem.

Komisijas maksas un soda naudas

Tālāk ļoti daudzi cilvēki maksā komisijas maksas, piemēram, par naudas izņemšanu no bankomātiem vai citiem bankas darījumiem un soda naudas, piemēram, par laikā neatmaksātiem rēķiniem. Pairsti šīs komisijas katra atsevišķi ir vien daži centi vai pāris eiro, kas nemaz neliekas daudz, taču, ja to visu sasummē kopā, jau atkal runa ir vismaz par vairākiem eiro mēnesī. Arī tā ir milzīga summa, jo īpaši, ņemot vērā to, ka šīs komisijas maksas nedod nekādu reālu labumu. No tām lielākajā daļā gadījumu ir iespējams pavisam vienkārši izvairīties.

Alkohols un ballītes brīvdienās

Paldies par info mcredit.mx

Vēl lielai daļai cilvēku kaudze naudas aiziet brīvdienu ballītēs, kurās tiek lietoti arī alkoholiskie dzērieni. Atpūta pati par sevi ir vajadzīga, taču, ja no tās tiktu izslēgts alkohols, ietaupījums būtu milzīgs. Alkoholiskie dzērieni ir ļoti dārgi, jo īpaši tad, ja tie tiek pirkti bāros vai naktsklubos. Ir kā jau daži eiro par kokteili nav nekas daudz, taču cik daudz cilvēku apstājas pie viena kokteiļa? Pāris kokteiļi jau ir ievērojama summa un ja tie tiek pirkti katru nedēļas nogali, vai vismaz ik pa pāris nedēļām, mēnesī jau tie ir vismaz vairāki desmiti eiro. Turklāt, arī veselībai alkohola atmešana nāks tikai par labu.

Sīki, spontāni pirkumi

Tāpat arī dažādi citi sīki nieciņi kopā sastāda lielas summas. Katram ir savas vājības un lietaviņas, ko gribas nopirkt, taču, pirms to dariet, mazliet padomājiet par to, kā šis pirkums ietekmēs jūsu finansiālo situāciju kopumā. Domājiet, nevis, ka šis sīkais pirkums neko nemainīs, bet gan, ka tas ir tikai viens no daudzajiem sīkajiem pirkumiem, kas mainīs ļoti daudz ko.

Ziemas aktivitātes suņiem

Aukstas un īsas dienas padara mūs ziemā mazliet slinkākus. Tā tas notiek arī ar mūsu mājdzīvniekiem. Tomēr suņiem īpaši svarīgi ir palikt aktīviem, lai arī kādi laika apstākļi valdītu aiz loga. Sunim ir vajadzīgas biežas aktivitātes, lai uzturētu optimālu veselību. Šeit būs daži padomi, kas palīdzēs saimniekiem suni uzturēt aktīvā dzīvesveidā.

Lielākā daļa suņu priecāsies par pastaigu arī lielā salā. Tas, par ko būtu jāuztraucas saimniekiem būtu nevis par aukstumu, bet gan par ietvēm. Nereti ietvju tīrīšanai tiek kaisīts sāls vai citas ķīmiskas vielas, lai novērstu ledus veidošanos. Tas var būt kaitīgi suņa ķepām, tāpēc izmantojiet speciālus zābaciņus, lai novērstu iekaisuma veidošanos. Ja sunim ir īss apspalvojums, iegādājies speciālus mētelīšus.

Dodaties kopā slēpot
Ja tev patīk slēpot un sunim patīk skriet, tad kopīga slēpošana var būt lieliska ziemas aktivitāte jums abiem. Veic nelielu distanču slēpošanu un suni turi pavadā sev pa priekšu. Tas var likties sarežģīti, taču suns ir gudrs dzīvnieks, un viņš āri apgūs vadītāja prasmes, laicīgi nogriežoties, kad pavilksi pavadiņu nedaudz uz sāniem.

Aktivitātes dažādos laika intervālos
Tu vari savu ikdienas rutīnas pastaigu pārvērst interesantākā piedzīvojumā. Dažādas aktivitātes pastaigas laikā, veicinās vielmaiņu. Veic šādas un citas aktivitātes: vienu minūti veic lēnu gājienu, 20 sekundes lēkā, vienu minūti ej, 20 sekundes skrien uz vienu pusi, 20 atpakaļ, 20 sekundes skrien atpakaļgaitā. Ievies kādu rituālu un atkārto to vairākas reizes pēc kārtas. Ar šādu 20 minūšu treniņu pietiks jums abiem, lai būtu iztērējuši pietiekami daudz enerģijas.

Bēgšana un ķeršana
Domāju, ka saprotat, ko tas nozīmē. Ļauj sunim sevi ķert kādu gabalu, tad strauji apgriezies otrādi un sāc tramdīt viņu. Suns izbaudīs pat kupenas, kurām būs jāskrien cauri, lai noķertu tevi.

Spēles ar rotaļlietām
Tāpat, kā tu to dari vasarā, rotaļas var atkārtot arī ziemā. Sunim var mest un likt skriet pakaļ viņa mīļākai rotaļlietai. Viņš šo spēli izbaudīs jebkurā laikā, jo galvenais ir lielas platības, kur izskrieties. Suns nejutīs aukstumu, jo būs noskrējies un aktīvs.

Veic aktīvus vingrinājumus iekštelpās
Iespējams, ka tavs suns nav no tiem, kas ar baudu pavada lauku aukstā ziemas pastaigā. Tas ir pavisam normāli. Tāpēc vari ļaut vaļu savai fantāzijai un izbūvēt sunim īpašu uzdevumu trasi, kur viņš var veikt nepieciešamās aktivitātes. Piemēram, apgāz krēslus, veidojot dažādus šķēršļus. Tas ir jautri, fiziski aktīvi un, kas sunim vislabāk patiks – nekāds aukstums. Pārliecinies, ka šķēršļi ir stabili, lai tie nekaitētu dzīvniekam. Ja tev mājās ir skrejceļa trenažieris, tad lēnā režīmā uz tā vari uztrenēt arī savu suni. Nedaudz apmācības, un suns veiks ikdienas aktivitātes, esot telpās.

Trepes
Vienkāršs, bet iedarbīgs veids, kā veicināt suni būt aktīvam. Liec savam sunim uzkāpt pa trepēm turp un atpakaļ. Izpildi aktivitātes kopā ar suni, tad viņš daudz patīkamāk skries pa pakāpieniem. Uzslavē suni par katru reizi, kad viņš ir pievarējis trepes, kas sniegs sunim papildus gandarījumu.

Suņu joga
Angliski šo nodarbi sauc “Doga”, kas ir tāda pati joga, tikai suņiem. Tas ir brīnišķīgs veids, kā atpūsties un izstiept savus muskuļus kopā ar ar saimnieku. Praktizējot suņu jogu, tā noņem stresu un būsiet ļoti cieši saistīti ar savu dzīvnieku. Sunim ir jābūt apmācītam un jāklausa pavēles, pretējā gadījumā treniņš nebūs veiksmīgs.

Darbības, kas saīsina suņa mūžu

Kā gādīgi saimnieki, mēs vēlamies, lai mūsu četrkājainais draugs ir veselīgs, laimīgs un dzīvo ilgu mūžu. Mēs barojam viņus ar augstas kvalitātes pārtiku, sniedzam mīlestību, un spēlējamies ikreiz, kad ir brīvs brīdis. Taču dažreiz mūsu aizņemtais dzīvesveids liek aizmirst svarīgas lietas, kas tik ļoti nepieciešamas. Labā ziņa ir tāda, ka mēs varam ātri reaģēt uz nepareizām darbībām, kas var saīsināt mājdzīvnieka mūža ilgumu. Vienmēr padomu var lūgt gudriem un sertificētiem veterinārārstiem, kā uzlabot un veicināt ilgu un laimīgu suņa mūžu.

Nosaukšu visbiežākos iemeslus un rīcības, kas var saīsināt tava suņa mūžu. Padomā, ko tu dari nepareizi un centies no tā izvairīties.

Suņa pārbarošana
Pēdējo laiku pētījumi liecina, ka 53% no visiem letāliem gadījumiem ir tieši suņa pārbarošana. Pēc aptaujātajiem bijušo suņu saimniekiem, 93% no viņiem uzskatījuši, ka viņu dzīvniekam nav liekā svara problēmas. Suns ar lieko svaru paliek mazā aktīvs, kas ir būtisks priekšnosacījums kvalitatīvai dzīvei. Suņi ar savu prātu neapzinās, ka viņiem ir liekais svars, tāpēc ir mazāk jāēd – tas ir jāievēro viņu saimniekiem. Cilvēkiem un suņiem nav vienādi uzbūvēts organisms un pārtiku tie uztver daudz savādāk. Veterinārārsti arvien iesaka ierobežot suņa uzturā cilvēkam domātu pārtiku. Piemēram, sunim apēdot vienu Čedara siera šķēlīti, kaloriju ziņā tas ir tikpat līdzvērtīgi kā cilvēks apēstu 1,5 hamburgerus vai 3 šokolādes tāfelītes.

Zobu un smaganu slimības
Tā ir viena no izplatītākajām problēmām. Apmēram katram piektajam sunim ir smaganu problēmas, kas veidojas no baktērijām, kuras uzkrājas mutes dobumā. Baktēriju uzkrāšanās mutē var novest pie visāda veida slimībām, tai skaitā nieru infekcijas un sirds vārstuļu problēmām. Risinājums ir pavisam vienkāršs: sunim ir jāmazgā zobi. Tas ir jādara tik bieži, cik iespējams, turklāt, nav nemaz tik grūti kā varētu šķist. Profesionālu tīrīšanu var veikt vismaz reizi gadā pie veterinārārsta. Ikdienā vari lietot uz pirksta uzliekamu zobu birsti, dot grauzt daudz kaulus un rotaļlietas. Tas palīdzēs arī samazināt zobu aplikumu.

Pasīvā smēķēšana
Tāpat kā cilvēkiem, suņu plaušas nav aprīkotas tā, lai neuzsūktu sevī cigarešu dūmus. Arī tavs mājdzīvnieks kļūst par pasīvo smēķētāju. Pasīvā smēķēšana var izraisīt daudz veselības problēmas, tai skaitā, paaugstinātu risku saslimt ar vēzi vai elpošanas problēmām. Ir skaidrs, ka, lai izsargātu suni no šādām slimībām, ir jāpārtrauc smēķēšana. Ja tas tev sagādā pārāk lielas grūtības, tad izvairies to darīt sava mājdzīvnieka klātbūtnē. Izej uz terases vai pagalmā, bet suni atstāj mājā. Nesmēķē ejot pastaigāties, domājot, ka suns elpo tikai svaigu gaisu.

Atstāšana ārā bez uzraudzības
Neizlaid savu suni no acīm, kad esi atļāvis tam pabūt ārā. Uz ielas var notikt dažādas nelaimes – mašīnu negadījumi, citi plēsīgu dzīvnieku uzbrukumi, ļaunprātīgi cilvēki. Arī tad, ja esi ievietojis savā suni mikročipu ar atrašanās vietas norādēm, neļauj tam aizklīst pa plašo pilsētu. Vislabāk, iežogo savu pagalmu, lai suns varētu mierīgi un bez uztraukuma skraidīt pa pagalmu.

Socializācijas trūkums
Pastaigas ir efektīvas kaut vai dēļ tā vien, ka suns socializējas. Viņam ir iespēja ieraudzīt daudz jaunas lietas, vietas, citu dzīvniekus un cilvēkus. Suns, kuram nav mijiedarbība ar cilvēkiem un citām dzīvām būtnēm, ir nomākts, noskumis un vairs nespēlējas. Pastaigu laikā ļauj sunim apstāties un sasveicināties ar citiem suņiem, mēģini jau no agras bērnības vest to kopā spēlēties ar citiem suņiem.

5 ūdens tipi, kas var kaitēt suņa veselībai

Tikai tāpēc vien, ka tavam sunim mājās uz grīdas ir skaista bļodiņa ar svaigu ūdeni, nenozīmē, ka tas ir vienīgais avots, no kā viņš padzersies. Esi pārliecināts, ka tavs suns padzersies jebkādu ūdeni, ja viņš to ieraudzīs, būdams izslāpis. Daudz reizes tas ir nekaitīgi un nevajadzētu uztraukties, taču, ja suns iedzers nepareiza tipa ūdeni, tas var izraisīt smagas veselības problēmas. Lai izveidotu saraktu, ar viskaitīgākajiem ūdens tipiem, konsultējāmies ar veterinārārstiem. Katram saimniekam ir noderīgi izlasīt, kā pasargāt savu suni no kaitīga ūdens dzeršanas.

Parku peļķes
Mazi kucēni, kuri parkā ierauga peļķi, uzreiz metas tai klāt un sāk dzert. Tas ir īpaši kaitīgi suņa veselībai. Ūdens avotos, kas atrodas publiskās vietās, kur pastaigājas dzīvnieki, piemēram suņu pastaigu takas vai parki, piemīt daudz vairāk baktēriju un vīrusu, kā tas ir citviet. Šajos ūdeņos var noplūst dzīvnieku izkārnījumi, kas sevī var saturēt baktērijas, vīrusus un zarnu parazītus.

Infekcijas simptomi: Vemšana, caureja, dehidratācija, sāpes vēderā. Daudzas no šīm slimībām nepieciešamas ārstēt ar veterinārārsta palīdzību. Ir svarīgi apzināties, ka sunim šādi simptomi ir radušies no peļķu ūdens dzeršanas un paziņot to ārstam.

Padoms: Ejot pastaigāties, mugursomā ieliec bļodu un ūdens pudeli, ko pēc rotaļāšanās piedāvā sunim. Lietainā laikā, kad dodaties pastaigā pa parku, turi suni pie siksnas, lai viņam nebūtu kārdinājums padzerties no peļķes.

Peldbaseinu ūdens
Sunim peldbaseina ūdens var kļūt bīstams, ja viņš patērē lielu tā daudzumu. Baseinā atrodas ķimikālijas (pat arī tad, ja tās ir atšķaidītas), kas var kaitēt suņa veselībai. Ja suns lietos daudz baseina ūdeni, kas ir hlorēts vai ar nelielu sāls piedevu, viņš biežāk vēlēsies urinēt, kas var novest pie dehidratācijas.

Simptomi: Pārmērīga urinācija, nesaturēšana, ja suns atstāts telpās uz ilgāku laiku, papildus slāpes un dehidratācija.

Padoms: Turi vienmēr bļodiņā saldūdeni un uzslavē suni, kad tas padzeras no bļodiņas, nevis baseina ūdeni. Ierobežo suņa piekļuvi baseinam.

Tualetes ūdens
Lai saglabātu savus tualetes podus sanitāri tīrus, mēs nereti izmantojam spēcīgas ķimikālijas un balinātājus. Saskaņā ar izpētītajiem datiem, dauzi no produktiem uzsūcas tieši ūdenī. Bieži vien,
ķimikālijas ir tiktāl atšķaidītas, ka nevar izraisīt letālu iznākumu, taču savu kaitējumu suņa veselībai var nodarīt. Kaitīgie toksīni, ko satur tualetes ūdens, var ietekmēt trauslo dzīvnieka gremošanas sistēmu.

Simptomi: Vemšana, kuņģa iekaisums. Pārlieku liela vemšana papildus var izraisīt atūdeņošanos.

Padoms: Turi vienmēr aizvērtu poda vāku vai pārliecinies, ka ikreiz, kad izej no tualetes, durvis ir cieši aizvērtas un tavs mājdzīvnieks netiek iekšā.

Destilēts ūdens
Neliels daudzums destilēta ūdens nebūs kaitīgs tava suņa veselībai. Taču to nedrīkst izmantot kā vienīgo ūdens avotu, jo var izraisīt nopietnas blakusparādības suņa veselībai. Destilētā ūdenī trūkst svarīgas minerālvielas. Šis ūdens iesūcas daudz dziļāk audos nekā parasts ūdens ar minerālvielām.

Simptomi: Nogurums, neregulāra sirdsdarbība, neiroloģiskas izmaiņas.

Padoms: Izvairies no destilēta ūdens kā vienīgā dzeramā avota. Tā vietā dod sunim parastu krāna ūdeni.

Stāvoši dīķi un ezeri
Ņemot vērā, ka šim ūdenim nenotiek cirkulācija, tajā lielā skaitā dzīvo un vairojas patogēnās baktērijas, vīrusi, sēnītes, aļģes un parazīti. Siltā laikā dīķos un ezeros īpaši jāuzmanās no zilaļģu vairošanos. Kad aļģes sāk mirt, tās izdala toksīnus. Aļģu smarža pievilina suņus, tāpēc tie mēdz dzert šo ūdeni. Dzerot ūdeni, suns var iegūt nieru, aknu, zarnu un nervu sistēmas bojājumus. Pat peldēšanās aļģu piesārņotā ūdenī var izraisīt ādas izsitumus.

Simptomi: Nespēks, drudzis, vemšana, paaugstinātas slāpes, dzelteni acu baltumi un gļotas. Daži simptomi var būt tūlītēji vai izpausties pēc pāris dienām.

Padomi: Ja suns ir bijis ūdenī, kur ir aļģes, tūlīt nepieciešams to nomazgāt. Dodaties pie veterinārārsta, kad parādās kaut viens no šiem simptomiem, un tu zini, ka suns ir bijis dīķa vai ezera tuvumā. Spēlējoties nekad nemet rotaļlietas šādās ūdenstilpnēs.