Sīkie izdevumi, kas bojā finansiālo situāciju

Kad runa ir par naudas taupīšanu, cilvēki parasti fokusējas uz lielām lietām. Viņi mēģina ietaupīt naudu uz tādām izdevumu kategorijām kā komunālie maksājumi, pārtika, apģērbs un mājsaimniecības preces. Tajā pašā laikā dažādiem sīkiem izdevumiem netiek pievērsta nekāda uzmanība, jo pastāv uzskats, ka tas tāpat neko nemainīs (sitio web mexicano). Ietaupīti pāris centi vai eiro, neko daudz tiešām nedos un kopējā budžetā robu neveidos, tomēr ļoti bieži šie sīkie izdevumi kopā ne tuvu nesastāda vien pāris eiro. Apskatīsim piemērus, kā daži, it kā nekaitīgi, sīki tēriņi var nodarīt lielu ļaunumu finansiālajai situācijai.

Uzkodas un našķi

Tipiskākie sīkie tēriņi ir dažādas uzkodas un našķi, ko iegādājamiem. To dara gandrīz visi. Piemēram, ļoti daudzi cilvēki ir pieraduši pirms darba nopirkt kafiju līdzņemšanai kioskā, degvielas uzpildes stacijā vai veikalā. Kafija maksā vismaz 1 eiro. Ja pērkat to katru darba dienu, par kafiju jau vien iztērējat vismaz 20 eiro mēnesī. Nereti kafijai klāt tiek nopirkta arī kāda bulciņa, kas maksā ap 50 centiem, tātad tie ir vēl 10 eiro mēnesī klāt. Noteikti, ka arī dodoties uz veikalu pie kases mēdzat paņemt kādu šokolādes batoniņu vai košļeni. Arī tie ir pāris desmiti centi, kas mēnesī pārvēršas vismaz par dažiem eiro. Ja tā parēķinām, tad atsakoties no tā visa jau varētu ietaupīt vairākus desmitus eiro mēnesī, kas noteikti ir vairāk, nekā iespējams ietaupīt, piemēram, par komunālajiem maksājumiem.

Komisijas maksas un soda naudas

Tālāk ļoti daudzi cilvēki maksā komisijas maksas, piemēram, par naudas izņemšanu no bankomātiem vai citiem bankas darījumiem un soda naudas, piemēram, par laikā neatmaksātiem rēķiniem. Pairsti šīs komisijas katra atsevišķi ir vien daži centi vai pāris eiro, kas nemaz neliekas daudz, taču, ja to visu sasummē kopā, jau atkal runa ir vismaz par vairākiem eiro mēnesī. Arī tā ir milzīga summa, jo īpaši, ņemot vērā to, ka šīs komisijas maksas nedod nekādu reālu labumu. No tām lielākajā daļā gadījumu ir iespējams pavisam vienkārši izvairīties.

Alkohols un ballītes brīvdienās

Paldies par info mcredit.mx

Vēl lielai daļai cilvēku kaudze naudas aiziet brīvdienu ballītēs, kurās tiek lietoti arī alkoholiskie dzērieni. Atpūta pati par sevi ir vajadzīga, taču, ja no tās tiktu izslēgts alkohols, ietaupījums būtu milzīgs. Alkoholiskie dzērieni ir ļoti dārgi, jo īpaši tad, ja tie tiek pirkti bāros vai naktsklubos. Ir kā jau daži eiro par kokteili nav nekas daudz, taču cik daudz cilvēku apstājas pie viena kokteiļa? Pāris kokteiļi jau ir ievērojama summa un ja tie tiek pirkti katru nedēļas nogali, vai vismaz ik pa pāris nedēļām, mēnesī jau tie ir vismaz vairāki desmiti eiro. Turklāt, arī veselībai alkohola atmešana nāks tikai par labu.

Sīki, spontāni pirkumi

Tāpat arī dažādi citi sīki nieciņi kopā sastāda lielas summas. Katram ir savas vājības un lietaviņas, ko gribas nopirkt, taču, pirms to dariet, mazliet padomājiet par to, kā šis pirkums ietekmēs jūsu finansiālo situāciju kopumā. Domājiet, nevis, ka šis sīkais pirkums neko nemainīs, bet gan, ka tas ir tikai viens no daudzajiem sīkajiem pirkumiem, kas mainīs ļoti daudz ko.