Kā rūpēties par kucēnu – rokasgrāmata iesācējiem

Tas vienmēr ir aizraujošs laiks, gaidīt mājās ienākam jaunu kucēnu. Vēl lielāks uztraukums ir tiem cilvēkiem, kuru īpašumā suns būs pirmo reizi. Kucēni ir vienas no burvīgākajām radībiņām, kas palielinās prieku un jautrību katru dienu.

Kucēns ir arī liela atbildība. Tiem ir nepieciešams pareizs uzturs, regulāras veterinārārsta apmeklēšanas, lai saglabātu labu veselību. Atbildība palielinās arī suņa apmācībā un komandu iemācīšanā. Ir jāprot parūpēties par savu kucēnu, jo īpaši audzinot mīlestību un uzticību. Ne tikai pieaugušajiem ir jāpārzina visas prasmes, kā apieties ar dzīvnieku, bet tas ir arī treniņš jaunākajiem ģimenes locekļiem. Ir dažas būtiskas lietas, kas būtu jāzina, lai izaudzinātu savu kucēnu par gudru un veselīgu suni. Iepazīsties ar informāciju, ko sagatavojusi Igaunijas mājas lapa.

Sagatavošanās darbi

Katras šķirnes suns nāk ar savu raksturu un temperamentu, tāpēc nav kopīgu pamatnostādņu, kā pareizi rīkoties. Ja iegādājies kucēnu no audzētājiem, viņi sniegs nepieciešamo informāciju par vecākiem, raksturu, veselības stāvokli un ideālu dzīves vidi. Patversmē šāda informācija būs salīdzinoši mazāka, tāpēc iepriekš nepieciešams veikt kāds padziļinātāks pētījums.

Jaunam kucēnam jāiegādājas viņa ikdienai nepieciešamās lietas. Vienas no pirmajām, kas būtu jāiegādājas ir pārtikas un ūdens bļodas, rotaļlietas, kuras asina zobus, kopšanas priekšmeti, kā arī kakla siksna un pavada, identifikācijas birka. Svarīgi ir sagatavot sunim viņam īpaši domātu vietu.

Iepazīšanās ar ģimeni

Kad tu ieved mājās savu jauno mājdzīvnieku, viņam ir nepieciešama mierīga atmosfēra. Samazini troksni vidē, lai nenodarītu stresu. Bērni varētu būt gatavi spiegt un bļaut aiz laimes, un mesties mīļot suņuku, taču vajag apzināties, ka pirmajā brīdī tas būtu nevietā. Sunim ir jāparāda ka viņš būs mīlēts. Šis ir laiks, kad viņš iespējams ir atšķirts no savas mātes un pārējiem kucēniem, tāpēc varētu būt īpaši nemierīgs. Ja suns izrāda kādas bēdas, mierīgi apsēdies un centies nomierināt.

Došanās uz veterināro klīniku

Viena no pirmajām lietām, ar ko ir jātiek skaidrībā ir – došanās uz klīniku. Ja neesi paŗliecināts, kura būtu labākā klīnika, apvaicājies cilvēkiem, kuriem ir mājdzīvnieki. Ja suns nāk no patversmes, iespējams, paši darbinieki var ieteikt vislabāko vietu kurp doties. Veterinārajā klīnikā tev ir jānoskaidro:

  • Kāda veida vakcinācijas būs nepieciešamas
  • Kādi ir labākie ēdināšanas paradumi, ņemot vērā šķirni un vecumu
  • Cik bieži jābaro kucēns
  • Kādi pasākumi jāievēro, lai novērstu parazītu invāziju
  • Kādas ir iespējamās slimības, ar ko varētu saskarties konkrētā šķirne un vecums
  • Apspried jautājumu par sterilizāciju vai kastrāciju

Kucēna apmācība

Tā ir taisnība, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Tomēr mums ir jāpieņem, ka suņi ir tādi paši dzīvnieki, kas agrāk dzīvojuši savvaļā. Tie nav tik socializēti kā cilvēki un viņi neapzinās, kā pareizi jāuzvedas sabiedrībā. Suņa apmācīšana nodrošina labas attiecības starp suni un saimnieku. Jauniem suņiem ir īpašas noslieces košļāt lietas, rakties zemē, nenomierināma riešana un smilkstēšana. Ja nevēlies, lai suns aizbēgtu no mājas uzreiz, kad tiktu palaists brīvsolī, būs jāiemāca kādas paklausības frāzes, kā, piemēram, “Blakus”, “Sēdēt” un citas. Protams, ja saimnieks pirmo reizi saskaras ar suņa apmācīšanu, šis varētu nebūt viegls solis.

Apmācība ieaudzina ciešāku saikni starp saimnieku un suni, tāpēc vēlams kopā ar viņu doties uz profesionālajām apmācības klasēm. Treneris, saimnieka klātbūtnē, parādīs pašas galvenās komandas un kā tās veiksmīgi iemācīt. Tāpat agrā bērnībā jāmāca suni staigāt pie pavadas, lai pieaugot tas vairs nesagādātu problēmas. Nav pieņemts publiskās vietās doties ar suni bez pavadas, jo tas var nobiedēt apkārtējos cilvēkus, kā arī jaunam sunim tas varētu būt emocionāls pārdzīvojums: redzēt daudz jaunus cilvēkus un svešus dzīvniekus.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk, apmeklējiet vietni www.LaenMe.ee.