Kā iepazīstināt suni ar kaķi?

Vai patiešām būtu iespējams, ka suns spētu sadzīvot ar kaķi? Tas nemaz nav tik neiedomājami, jo patiešām daudzi suņi labprāt dzīvo ar kaķiem, kamēr citi vienkārši nespēj sadzīvot kopā. Ir gadījumi, kad suns spēj sadzīvot ar vienu kaķi (atkarībā no vecuma, temperamenta un aktivitātes līmeņa), bet ne ar citiem. Pat tad, ja suns veiksmīgi ir sadraudzējies pagātnē ar kādu kaķi, svarīgi atcerēties, ka katrs dzīvnieks ir individuāls un tādēļ iepazīstināšana ar jaunu dzīvesbiedru ir atšķirīga.

Iepazīstinot suni ar kaķi, pievērs uzmanību dzīvnieku ķermeņa valodai. Ja kaķa ausis būs atliektas uz aizmuguri vai aste ielikta starp kājām, tas ir rādītājs, ka viņš ir neapmierināts. Īpaši jābūt informētam par suņu ķermeņu valodu, kura varētu izteikt potenciālās brīdinājuma zīmes vai lån penge. Ja sunim ir spēcīgi izteikta poza, viņš nekustīgi skatīsies virsū kaķim, vai sāks riet – tad tā ir zīme, ka nedrīkst ļaut tuvoties kaķim. Dzīvniekus, kuri ir mazāka auguma, suns mēdz uzskatīt par medījumu, kas ļoti izteikti ir pret kaķiem un trušiem. Ja suņa ķermeņa valoda ir brīva un atvieglota, tad, iespējams, abi dzīvnieki spēs sadzīvot.

Jāatceras, ka suņa mijiedarbība ar kaķiem var mainīties atkarībā no vides. Tikai tāpēc, ka suns dzīvo apmierināti mājās ar vienu kaķu, tas nenozīmē, ka viņš šādu attieksmi izrādīs ārā pret citiem kaķiem. Kad viņi atrodas ārpus ierastās vides, suns var sākt izrādīt fiksētu skatienu, kas neliecina par draudzību.

Ir daudz dažādi veidi, kā iepazīstināt ar suni un kaķi. Pat tad, ja sunim ir bijusi pozitīva pieredze ar kaķiem, un viņi iepriekš ir sadzīvojuši, šā vai tā ir jāievieš piesardzība iepazīstinot jaunus mājdzīvniekus. Vislabāk šādā situācijā būtu divu cilvēku klātbūtne, lai gadījumā, ja ir nepieciešams – katrs var savaldīt savu dzīvnieku. Ja tev ir vairāk nekā viens suns, tad iepazīstini katru atsevišķi ar kaķi.

Ja suns ir pārāk orientēts uz kaķi, var mēģināt tos iesākumā atdalīt vienu no otra. Tikai pakāpeniski savest šos dzīvniekus kopā, var samazināt suņa reakciju. Izveido kaķim atsevišķu dzīvošanas telpu, piemēram guļamistabu vai dzīvojamo istabu, kur suns nevar tik viegli piekļūt. Taču izvēlies tādu telpu, kura sunim nav īpaši svarīga, piemēram, neliec kaķi guļamistabā un sms lån, ja suns katru nakti pavada ar jums kopā guļamistabā. Galvenā ideja ir atdalīt dzīvniekus, un ļaut vienam otru apskatīt tikai īpašos laikos. Izveido starp istabām caurredzamu sienu, bet tik drošu, lai nespētu tikt tai pāri. Zināms, ka kaķiem ir lieliskas atlētiskās spējas, tāpēc vārtiem jābūt augstiem.

Ievies labus un patīkamus atgadījumus laikā, kad abi dzīvnieki var ieraudzīt viens otru. Piemēram, pasniedz abiem dzīvniekiem vienlaicīgi maltīti pie pašiem istabas vārtiem. Tas nozīmē, ka abi dzīvnieki viens otru redzēs, un tās būs patīkamas atmiņas, jo viņi baudīs savu maltīti. Suņi ļoti ātri pierod pie kaķa klātbūtnes, un galu galā pat pilnībā zaudēt interesi par viņu. Dažos gadījumos, suns var zaudēt interesi uz pāris stundām, bet tas var ilgt arī dienām, nedēļām un pat mēnešiem.

Visvieglāk ir iepazīstināt dzīvniekus, kad viņi vēl ir pavisam mazi. Svarīgi atcerēties, ka kaķēni nebaidās no kucēniem, tāpēc pievērs palielinātu uzmanību tieši uz kucēnu. Kaķēni ir mazi, aktīvi un vēlas spēlēties. Taču suņiem spēlēšanās mēdz būt nedrošas. Arī tad, ja kucēns ir enerģisks un vēlas spēlēties, viņi var ievainot vai pat nogalināt mazos kaķēnus, vienkārši spēlējot kādu rotaļu. Tāpēc, drošības apsvērumu dēļ, saglabā zināmu intervālu starp mazajiem dzīvniekiem.