5 ūdens tipi, kas var kaitēt suņa veselībai

Tikai tāpēc vien, ka tavam sunim mājās uz grīdas ir skaista bļodiņa ar svaigu ūdeni, nenozīmē, ka tas ir vienīgais avots, no kā viņš padzersies. Esi pārliecināts, ka tavs suns padzersies jebkādu ūdeni, ja viņš to ieraudzīs, būdams izslāpis. Daudz reizes tas ir nekaitīgi un nevajadzētu uztraukties, taču, ja suns iedzers nepareiza tipa ūdeni, tas var izraisīt smagas veselības problēmas. Lai izveidotu saraktu, ar viskaitīgākajiem ūdens tipiem, konsultējāmies ar veterinārārstiem. Katram saimniekam ir noderīgi izlasīt, kā pasargāt savu suni no kaitīga ūdens dzeršanas.

Parku peļķes
Mazi kucēni, kuri parkā ierauga peļķi, uzreiz metas tai klāt un sāk dzert. Tas ir īpaši kaitīgi suņa veselībai. Ūdens avotos, kas atrodas publiskās vietās, kur pastaigājas dzīvnieki, piemēram suņu pastaigu takas vai parki, piemīt daudz vairāk baktēriju un vīrusu, kā tas ir citviet. Šajos ūdeņos var noplūst dzīvnieku izkārnījumi, kas sevī var saturēt baktērijas, vīrusus un zarnu parazītus.

Infekcijas simptomi: Vemšana, caureja, dehidratācija, sāpes vēderā. Daudzas no šīm slimībām nepieciešamas ārstēt ar veterinārārsta palīdzību. Ir svarīgi apzināties, ka sunim šādi simptomi ir radušies no peļķu ūdens dzeršanas un paziņot to ārstam.

Padoms: Ejot pastaigāties, mugursomā ieliec bļodu un ūdens pudeli, ko pēc rotaļāšanās piedāvā sunim. Lietainā laikā, kad dodaties pastaigā pa parku, turi suni pie siksnas, lai viņam nebūtu kārdinājums padzerties no peļķes.

Peldbaseinu ūdens
Sunim peldbaseina ūdens var kļūt bīstams, ja viņš patērē lielu tā daudzumu. Baseinā atrodas ķimikālijas (pat arī tad, ja tās ir atšķaidītas), kas var kaitēt suņa veselībai. Ja suns lietos daudz baseina ūdeni, kas ir hlorēts vai ar nelielu sāls piedevu, viņš biežāk vēlēsies urinēt, kas var novest pie dehidratācijas.

Simptomi: Pārmērīga urinācija, nesaturēšana, ja suns atstāts telpās uz ilgāku laiku, papildus slāpes un dehidratācija.

Padoms: Turi vienmēr bļodiņā saldūdeni un uzslavē suni, kad tas padzeras no bļodiņas, nevis baseina ūdeni. Ierobežo suņa piekļuvi baseinam.

Tualetes ūdens
Lai saglabātu savus tualetes podus sanitāri tīrus, mēs nereti izmantojam spēcīgas ķimikālijas un balinātājus. Saskaņā ar izpētītajiem datiem, dauzi no produktiem uzsūcas tieši ūdenī. Bieži vien,
ķimikālijas ir tiktāl atšķaidītas, ka nevar izraisīt letālu iznākumu, taču savu kaitējumu suņa veselībai var nodarīt. Kaitīgie toksīni, ko satur tualetes ūdens, var ietekmēt trauslo dzīvnieka gremošanas sistēmu.

Simptomi: Vemšana, kuņģa iekaisums. Pārlieku liela vemšana papildus var izraisīt atūdeņošanos.

Padoms: Turi vienmēr aizvērtu poda vāku vai pārliecinies, ka ikreiz, kad izej no tualetes, durvis ir cieši aizvērtas un tavs mājdzīvnieks netiek iekšā.

Destilēts ūdens
Neliels daudzums destilēta ūdens nebūs kaitīgs tava suņa veselībai. Taču to nedrīkst izmantot kā vienīgo ūdens avotu, jo var izraisīt nopietnas blakusparādības suņa veselībai. Destilētā ūdenī trūkst svarīgas minerālvielas. Šis ūdens iesūcas daudz dziļāk audos nekā parasts ūdens ar minerālvielām.

Simptomi: Nogurums, neregulāra sirdsdarbība, neiroloģiskas izmaiņas.

Padoms: Izvairies no destilēta ūdens kā vienīgā dzeramā avota. Tā vietā dod sunim parastu krāna ūdeni.

Stāvoši dīķi un ezeri
Ņemot vērā, ka šim ūdenim nenotiek cirkulācija, tajā lielā skaitā dzīvo un vairojas patogēnās baktērijas, vīrusi, sēnītes, aļģes un parazīti. Siltā laikā dīķos un ezeros īpaši jāuzmanās no zilaļģu vairošanos. Kad aļģes sāk mirt, tās izdala toksīnus. Aļģu smarža pievilina suņus, tāpēc tie mēdz dzert šo ūdeni. Dzerot ūdeni, suns var iegūt nieru, aknu, zarnu un nervu sistēmas bojājumus. Pat peldēšanās aļģu piesārņotā ūdenī var izraisīt ādas izsitumus.

Simptomi: Nespēks, drudzis, vemšana, paaugstinātas slāpes, dzelteni acu baltumi un gļotas. Daži simptomi var būt tūlītēji vai izpausties pēc pāris dienām.

Padomi: Ja suns ir bijis ūdenī, kur ir aļģes, tūlīt nepieciešams to nomazgāt. Dodaties pie veterinārārsta, kad parādās kaut viens no šiem simptomiem, un tu zini, ka suns ir bijis dīķa vai ezera tuvumā. Spēlējoties nekad nemet rotaļlietas šādās ūdenstilpnēs.